митно-брокерські послуги

Митне оформлення товарів

экспортЩо таке митне оформлення та які аспекти митного очищення потрібно знати Суб’єкту ЗЕД, спробуємо розібратися в даній статті на прикладі режиму імпорт і експорт поетапно.

Митне оформлення вантажу в режимі Імпорт

Для початку розглянемо перелік необхідних документів.

Документи для митного оформлення

 •  Інвойс або проформа інвойс (якщо на безоплатній основі) бажано оригінал з печаткою митниці. 
 • Переклад інвойсу
 •  Картка акредитації.
 •  Контракт з доповненнями і специфікаціями.
 •  Документи де вказуються технічні дані товару, каталоги посилання на сайти  експортна декларація  
 •  Якщо виникли запитання щодо митної вартості: прайс-листи, банківські документи свідчать про проплату постачальнику (якщо передбачено контрактом передоплату) і т.д. (ст.53 МКУ.) 
 •  За необхідності дозвільні документи
 •  Сертифікати походження.
 •  Транспортні документи: CMR, TIR, авіанакладна
 •  Довідка, заявка, рахунок-фактура транспортних витрат до кордону України, виставлена транспортною компанією.
 •  Платіжка на підтвердженні оплати послуг терміналу.

Розглянемо митне оформлення поетапно

Консультація

Митне оформлення починається з консультації. На цьому етапі дуже важливо щоб митний брокер проробив наступні аспекти:

Контракт ВЕД- це базовий документ. Правильно складений контракт дозволить уникнути затримок і провести митне оформлення в короткі строки, тому митний брокер повинен перевірити контракт на відповідність до митного законодавства.

Код УКТ ЗЕД. Ще на етапі консультації митний брокер визначає код товару. Від правильно підібраного коду залежить мито, а соответстенно і митні платежі, потреба в нетарифне регулювання (дозвільні документи). Крім того для специфічних товарів може знадобиться консультація з митними органами.

Нетарифне регулювання (дозвільні документи). Знаючи заздалегідь про необхідність в дозвільних документах можна заощадити час при митному оформленні вантажу. Наприклад щоб оформити гемологічного висновок, потрібно мати підписаний договір з Гемологічним центром і за 3 банківських дні провести оплату за послуги експертизи. Також інформація про необхідності дозвільних документів дозволяє прорахувати рентабельність товару.

Тарифне регулювання (податки). Митні платежі є однією зі складових, яка дозволять визначити конкурентноздатність товару в Україну. Для Суб’єкта ЗЕД важливо знати наскільки вигідно імпортувати той чи інший товар, адже низька вартість за кордоном ще не означає що цей товар буде конкурентоспроможним в Україні.

Поставка. Після того як ви замовили поставку товару, і постачальник сформував пакет документів (інвойс, СМР, пакувальний …), їх копії потрібно надати брокеру для перевірки (особливо при перших поставках). Також з митним брокером треба обумовити дії перевізника (водія) у процесі доставки вантажу на термінал для митного очищення.

Інше. Митний брокер інформує про інші витрати в процесі митного оформлення таких як перевантаження, вартість терміналу …

Проходження кордону

Для успішного перетину кордону України оформлюється попередня митна декларація. Залежно від коду УКТ ЗЕД товару може оформлятися під фінансову гарантію або без неї.

Початок митного оформлення

Після заїзду вантажу на митний термінал і зняття водія з контролю брокер відправляє декларацію на митницю. На даному етапі інспектор перевіряє правильність заповнення митної декларації, відповідність коду УКТ ЗЕД згідно з наданими документами. Після чого декларація заноситься до електронної бази митного поста і їй присвоюється номер.

Тарифи

Після присвоєння номера інспектор звіряє митну вартість товару з аналогічними товарами в митній базі, яку формує сама митниця на підставі оформлених вантажів. Для підтвердження митної вартості можуть знадобиться додаткові документи:

 • прайс лист виробника;
 • експортна декларація;
 • банківські документи про проплату;
 • інші документи згідно ст. 53 митного кодексу України

Огляд

На даному етапі звіряється відповідність вантажу з даними в декларації (артикули, маркування, країна виробник, рік випуску, кількість і т.д.)

платежі

Заключним етапом у митному оформленні є списання митних платежів за декларацією, після якого декларація закривається остаточно і товар випускається у вільний обіг.

Митне оформлення вантажу в режимі експорт

експортЕкспорт-це режим при якому товар вивозиться за межі України без зворотного ввезення. Як і при інших режимах в режимі експорт товар повинен декларуватися на митниці. При даному режимі не платяться податки, крім експортних мит і акцизів на певні товари. Давайте розглянемо в даній статті як відбувається декларування або іншими словами митне оформлення в режимі експорт. Для початку розглянемо необхідні документи.

Документи для митного оформлення експорт

 • Інвойс, проформа інвойс (якщо на безоплатній основі), рахунок-фактура (оригінал, 10 примірників). 
 • Переклад інвойсу
 • Картка акредитації.
 • Контракт з доповненнями і специфікаціями.
 • Опис товару, каталоги.
 • Калькуляції виробництва (якщо відправник є виробником) або податкові накладні на покупку (якщо товар придбаний)

Етапи

Тепер розглянемо процес декларування в режимі експорт поетапно.

Консультація.

При експорті, як і при інших режимах важливу роль відіграє консультація. На цьому попередньому етапі митний брокер прораховує витрати, які суб’єкт несе в процесі митного оформлення, перевіряє нетарифне регулювання по даному товару, інформує суб’єкта про значення сертифікату походження, перевіряє надані документи на відповідність вимог законодавства.

Початок оформлення

Після того як вантаж прибув на митний термінал, починається процес митного оформлення. Митний брокер відправляє в електронному або паперовому вигляді декларацію на митницю. На цьому етапі інспектор перевіряє правильність заповнення декларації та наданих документів, правильність присвоєного коду, проводить моніторинг експортних операцій, перевіряє на необхідність у дозволах держорганів на експорт і штампах дозвільних органів. Після чого митної декларації присвоюється номер і вона вже має юридичну силу.

Огляд та пломбування.

На даному етапі звіряється відповідність вантажу з даними в декларації (артикули, маркування, країна виробник, рік випуску, кількість і т.д.), при необхідності проводиться пломбування вантажу.

Сертифікат походження

Хочемо також звернути в даній статті вашу увагу на важливість сертифікату походження (форма СТ-1) при експорті товарів у країни уклали міждержавну угоду про вільну торгівлю (країни СНД, Республіка Грузія, Республіка Македонія). При експорті в дані країни одержувач вантажу при наявності СТ-1 виданий Торгово-промисловою палатою України має преференцію на мито, тобто призводе митне оформлення без сплати мита.